Wcześniej pojawiały się doniesienia, że polscy strażnicy graniczni nie wpuszczają Białorusinów z wizami Poland.Business Harbour bez dokumentów potwierdzających celowe wykorzystanie tego typu wizy.

W odpowiedzi na zapytanie telewizji „Biełsat” polska Straż Graniczna oświadczyła, że nie wprowadziła dodatkowych środków przy kontroli na granicy dla Białorusinów z wizami Poland.Business Harbour.

„Cudzoziemcy przy wjeździe na terytorium Polski są zobowiązani uzasadnić cel i warunki swojego pobytu oraz przedstawić dokumenty to potwierdzające” – powiedział w komentarzu dla „Biełsatu” rzecznik Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej kpt. Dariusz Sienicki.

Ta zasada dotyczy wszystkich przyjeżdżających do kraju, w tym posiadaczy wiz Poland.Business Harbour: „Te normy prawne pozostają niezmienne od wielu lat i nie uległy zmianie”.

14 lutego wydanie „Mediazona” poinformowało, że polscy strażnicy graniczni nie wpuszczają Białorusinów z wizami Poland.Business Harbour z powodu braku dokumentów potwierdzających celowe wykorzystanie tego typu wizy: umowy o pracę, umowy b2b lub założonej działalności gospodarczej. Jak podała „Mediazona”, wcześniej polscy pogranicznicy nie wymagali tych papierów.

Źródło: wb24.org/polskieradio.pl/belsat.eu

Wysyłam
Ocena czytelników
0 (0 głosów)