Emerytowany metropolita mińsko-mohylewski abp Tadeusz Kondrusiewicz został wypisany ze szpitala. Spędził w placówce medycznej dwa tygodnie, informuje portal Catholic.by.

Arcybiskup Kondrusiewicz po opuszczeniu szpitala przypomniał, że trafił tam 12 lutego z objawami migotania przedsionków serca.

“Dziś chcę podziękować wszystkim, którzy mnie leczyli i modlili się o moje zdrowie. Przede wszystkim lekarzom Pierwszego Szpitala Klinicznego w Mińsku, którym udało się przywrócić normalny rytm serca. Chciałbym podziękować mojemu następcy na stolicy mińsko-mohylewskiej, arcybiskupowi Józefowi Staniewskiemu, który wezwał do modlitwy. Dziękuję białoruskim biskupom, księżom, osobom konsekrowanym i świeckim, którzy wspierali mnie podczas tej próby i modlili się o mój powrót do zdrowia. Słowa wdzięczności kieruję także do rosyjskich biskupów, księży, osób konsekrowanych i osób wierzących, którzy również okazali mi solidarność i wspierali mnie swoją modlitwą. Niech Dobry Bóg wynagrodzi wszystkim za dobre serce, profesjonalizm medyczny i modlitewną pomoc!” – powiedział białoruski hierarcha.

Abp Kondrusiewicz ogłosił, że w podziękowaniu za wsparcie i modlitwy odprawi w najbliższą niedzielę, 3 marca, mszę świętą w katedrze w Mińsku o godzinie 13.00 z prośbą o niezbędne łaski Boże i owocne przeżycie Wielkiego Postu. Msza będzie transmitowana na żywo na portalu Catholic.by.

Źródło: wb24.org/catholic.by

Fot. catholic.by

Wysyłam
Ocena czytelników
0 (0 głosów)