Modlitwą przy grobie Błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki wczoraj na warszawskim Żoliborzu zainaugurowany został rok upamiętnienia 40. rocznicy jego męczeńskiej śmierci. Modlitwa o wolność od lęku i nienawiści, a także w intencji Ojczyzny będzie odmawiana codziennie o godzinie 21.00 przez 37 tygodni, co symbolizuje 37 lat życia kapłana, którego odwaga i wiara stały się inspiracją dla wielu ludzi w Polsce i na świecie.

Inauguracja obchodów przypadła na 28 lutego, rocznicę pierwszej Mszy św. za Ojczyznę, odprawionej przez ks. Popiełuszkę w 1982 roku. Uroczystości zakończą się 3 listopada, w dzień 40. rocznicy pogrzebu księdza.

Program modlitewny ma na celu nie tylko upamiętnienie jego postaci, ale także zachęcenie do osobistej przemiany. Uczestnicy programu zaproszeni są do rezygnacji ze „złych słów, ocen, obmowy, agresji wobec bliźnich i siebie samego” przez co najmniej jeden dzień w tygodniu, oraz do wypełniania uczynków miłosierdzia.

Zachęca się do udziału w akcji nie tylko wspólnoty parafialne i religijne, ale także indywidualnych wiernych. Ci, którzy nie mogą być obecni przy grobie księdza Popiełuszki, mogą znaleźć potrzebne teksty modlitw, nauczania oraz inne materiały na stronie internetowej https://popieluszko.net.pl/40rocznica/.

Błogosławiony ks. Jerzy Popiełuszko 19 października 1984 r. został bestialsko zamordowany przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa. Męczeńska śmierć autorytetu moralnego i kapelana „Solidarności” wstrząsnęła milionami osób, nie tylko w Polsce. Choć ówczesne władze komunistycznej Polski doprowadziły do procesu pokazowego i skazania bezpośrednich sprawców brutalnego zabójstwa kapłana, ich mocodawców nie udało się osądzić.

Przeczytaj także:

Rocznica beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki

Posłaniec prawdy

Źródło: wb24.org/solidarnosc.org.pl/muzeum1939.pl

Fot. sadeczanin.info

Wysyłam
Ocena czytelników
0 (0 głosów)