Centra wizowe VFS Global na Białorusi wznowiły przyjmowanie dokumentów na wizy norweskie. Na stronie internetowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych Norwegii można przeczytać, że możliwe jest uzyskanie zarówno zwykłej wizy Schengen, jak i pozwolenia na pobyt w celu nauki lub pracy.

Oficjalnie Norwegia nie ogłosiła wznowienia wydawania wiz Schengen obywatelom Białorusi. Jednakże na stronie MSZ informacja o przyjmowaniu dokumentów w centrach wizowych VFS Global pojawiła się już dawno temu, zauważa Officelife.media.

Już w grudniu-lutym otwarto zapisy na składanie dokumentów na Białorusi, chociaż wspomniano, że liczba miejsc jest ograniczona. Na stronie MSZ Norwegii podano, że w razie potrzeby możliwe jest uzyskanie wizy nawet w trybie pilnym, na przykład w przypadku choroby lub śmierci krewnych, lub z innych powodów.

Jednak istotnym szczegółem jest to, że od 2023 roku wnioski Białorusinów są przetwarzane przez ambasadę Norwegii w Londynie. Dlatego zaleca się składanie dokumentów w norweskim MSZ co najmniej miesiąc przed przewidywaną datą wjazdu.

Źródło: wb24.org/officelife.media

Fot. pixabay

Wysyłam
Ocena czytelników
0 (0 głosów)