Pod koniec kwietnia funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej znaleźli przy granicy owczarka niemieckiego. Pies, który prawdopodobnie przyszedł z Białorusi, od razu zyskał sympatię strażników swoim przyjaznym zachowaniem.

“Owczarek niemiecki przybiegł do Polski ze strony białoruskiej w rejonie służbowej odpowiedzialności Placówki Straży Granicznej w Bobrownikach. Zauważyli go funkcjonariuszy pełniący służbę w terenie. Na mundur od samego początku reagował bardzo przyjaźnie. Pies miał zaczepioną smycz, a na obroży cyrylicą wypisane prawdopodobnie imię” – czytamy w komunikacie SG.

Pogranicznicy zatroszczyli się o psa. Zwierzę miało kilka wizyt u weterynarza, podczas których, między innymi, zostało zaszczepione. Przez cały czas przebywał na Placówce SG w Bobrownikach, a wśród mundurowych czuł się jak przysłowiowa ryba w wodzie.

“W ramach Aparatu Pełnomocnika do strony białoruskiej wysłaliśmy zapytanie z informacją o znalezionym psie. W odpowiedzi przeczytaliśmy, iż nie odnotowali zaginięcia psa. Nasz nowy przyjaciel będzie miał nowego opiekuna. Już niedługo trafi pod opiekę funkcjonariuszki Straży Granicznej” – podano w komunikacie.

Straż Graniczna zamieściła także film.

Źródło: wb24.org/podlaski.strazgraniczna.pl

Fot. pixabay

Wysyłam
Ocena czytelników
0 (0 głosów)