Amerykanin Evan Newman, który w swoim kraju jest poszukiwany za udział w szturmie na Kapitol w Waszyngtonie, próbuje odnaleźć się w Brześciu. Mężczyzna postanowił spróbować swoich sił w biznesie i otworzyć własną restaurację.

Po podróży przez Włochy, Niemcy, Polskę i Ukrainę, gdzie mówi, że stał się celem “politycznych prześladowań” ze strony SBU (ukraińskiej Służby Bezpieczeństwa), Newman nielegalnie przekroczył granicę białoruską. Został zatrzymany 15 października 2021 roku, a następnie poprosił Alaksandra Łukaszenkę o azyl polityczny.

Od tego czasu Newman był często wykorzystywany przez białoruskie media jako element propagandy antyzachodniej. Rok temu otrzymał pracę jako nauczyciel w szkole języków obcych w Brześciu. We wczorajszym programie reżimowej telewizji STV, Newman ogłosił swoje plany dotyczące otwarcia własnej restauracji.

“Tutaj będziemy mieli bar, a tutaj kuchnię. Chcę, żeby odwiedzający mogli zobaczyć, z czego zrobione jest ich jedzenie – to jest demokracja w kuchni. Dlatego kucharz będzie gotował bezpośrednio na stole” – powiedział w wywiadzie dla reżimowej tuby STV.

W karcie dań restauracji znajdą się wyłącznie najlepsze specjały amerykańskiej kuchni – zapewnia Evan Newman, którego w materiale przedstawiono jako „uchodźcę z USA”.

Źródło: wb24.org/nashaniva.com

Fot. youtube/stv

Wysyłam
Ocena czytelników
0 (0 głosów)