Aleksander Łukaszenko złożył kondolencje Najwyższemu Przywódcy Iranu Alemu Chameneiemu w związku ze śmiercią prezydenta Ebrahima Raisiego. Nazwał zmarłego “prawdziwym przyjacielem”.

„Odeszli wybitni synowie narodu irańskiego, światowej sławy postacie polityczne i publiczne, których aktywna praca i zdecydowane kroki zapewniły właściwą pozycję Islamskiej Republiki Iranu w świecie, przyczyniły się do umocnienia i wzrostu wysokiego statusu państwa na arenie międzynarodowej” – stwierdził dyktator.

„Prezydent Ebrahim Raisi przejdzie do historii jako mądry przywódca, który całe swoje życie poświęcił bezinteresownej służbie narodowi irańskiemu. Na zawsze zachowam najcieplejsze wspomnienia ze spotkań i rozmów z Panem Prezydentem, który był prawdziwym przyjacielem Białorusi i bardzo dbał o rozwój współpracy białorusko-irańskiej” – dodał Łukaszenko.

W niedzielny wieczór w pobliżu miasta Dżolfa w prowincji Azerbejdżan Wschodni z radarów zniknął helikopter z prezydentem Raisim na pokładzie. Lot odbywał się w trudnych warunkach atmosferycznych. Dzisiejszego ranka dron poszukiwawczy użyczony przez Turcję wykrył wrak, wszyscy obecni na pokładzie zginęli. Wraz z prezydentem śmierć ponieśli: minister spraw zagranicznych Hossein Amir Abdollahian, gubernator prowincji Azerbejdżan Wschodni Malek Rahmati oraz imam miasta Tabriz Mohammad Ali-Ale Hashem.

Źródło: wb24.org/reform.news

Fot. threads.net

Wysyłam
Ocena czytelników
0 (0 głosów)