W Grodnie, jak co roku, uroczyście obchodzono Święto Bożego Ciała. Mieszkańcy grodu nad Niemnem zgromadzili się, aby wspólnie uczestniczyć w tradycyjnej procesji eucharystycznej, która przeszła ulicami centrum miasta.

Grodzieńskie uroczystości Bożego Ciała rozpoczęły się Mszą świętą koncelebrowaną w kościele Farnym. Liturgii przewodniczył biskup grodzieński Aleksander Kaszkiewicz, a współ koncelebrowali ją biskup koadiutor Włodzimierz Hulaj i licznie zgromadzone duchowieństwo grodzieńskich parafii.

W pierwszych ławkach, jak zwykle zresztą, nie zabrakło dzieci, które w tym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej.

Po Mszy rozpoczęła się procesja eucharystyczna ulicami miasta. Tradycyjnie miała cztery ołtarze: przy katedrze, kościele brygidek, bernardynów i zakończyła się przy kościele franciszkanów. Przy każdej z tych stacji odczytywano fragmenty Ewangelii. Ponieważ w Grodnie mieszka wielu przedstawicieli różnych narodowości, Ewangelia była czytana w różnych językach: białoruskim, rosyjskim, polskim, litewskim i angielskim.

Uroczystą procesję uświetnił chór diecezjalny „Cantate Domino” i orkiestra dęta.

Źródło: wb24.org/grodnensis.by

Fot. Biuro prasowe Diecezji Grodzieńskiej

Wysyłam
Ocena czytelników
3,67 (3 głosów)