Portal Wirtualna Białoruś 24 od trzech lat służy jako głos mniejszości polskiej, dostarczając istotne informacje, promując kulturę i historię naszego kraju. Obecnie funkcjonowanie naszego portalu jest zagrożone z powodu braku funduszy. Przez długi czas, oczekując na decyzje o dofinansowaniu od państwowych instytucji, działamy wyłącznie społecznie, bez żadnych środków zewnętrznych i bez pewności o przyszłym dofinansowaniu.

Dlaczego warto nas wesprzeć?

Wspierając nas finansowo, przyczyniasz się do utrzymania polskich mediów na Białorusi, które odgrywają kluczową rolę w podtrzymywaniu tożsamości narodowej naszych rodaków oraz w nagłaśnianiu tych tematów wśród Polaków w Macierzy i na całym świecie. Na Białorusi, gdzie mieszka największa liczba osób pochodzenia polskiego, sytuacja mediów polskich jest dramatyczna. Na ten kraj przypadają tylko dwa ogólnokrajowe portale informacyjne. Dla porównania, na Litwie, gdzie mniejszość polska jest mniej liczna, funkcjonuje 9 portali i 6 periodyków, dwie stacje radiowe oraz telewizja TVP Wilno.

Co osiągnęliśmy?

  • W ostatnim kwartale zanotowaliśmy wzrost o 426% liczby wyświetleń oraz o 378% liczby nowych użytkowników, co przekłada się na około 140 tysięcy odsłon naszego portalu.
  • Nasz fanpage na Facebooku ma 7300 obserwujących i 7000 polubień, co stawia nas w pozycji lidera wśród polskich mediów na Białorusi.
  • Mimo trudności finansowych, osiągamy wyniki porównywalne z największymi polskimi serwisami informacyjnymi na Litwie.

Twoje wsparcie pozwoli nam na:

  • Tworzenie artykułów informacyjnych, publicystycznych, historycznych i felietonów dotyczących sytuacji polskiej mniejszości na Białorusi.
  • Tworzenie podcastów i programów wideo dotyczących polskiej mniejszości na Białorusi.
  • Wykorzystanie nowoczesnych technologii i mediów społecznościowych, takich jak YouTube, Spotify, Telegram i TikTok, aby dotrzeć do jak największej liczby odbiorców.

Możesz wesprzeć naszą misję poprzez dokonanie wpłaty na zrzutkę https://pomagam.pl/ehhc37 lub bezpośrednio na nasze konto bankowe:

Fundacja Młode Kresy, ul. Grodkowska 15/52, 01-461 Warszawa,
18 1140 2004 0000 3202 8417 8901 (mBank)

Z dopiskiem „darowizna na rzecz portalu wb24”.

Wysyłam
Ocena czytelników
5 (8 głosów)