Ambasadorowie krajów UE uzgodnili nowy pakiet sankcji wobec Białorusi. Poinformowała o tym belgijska prezydencja w Radzie UE.

«Ambasadorowie UE zasadniczo uzgodnili nowy pakiet sankcji wobec Białorusi. Pakiet ten wzmocni środki, które UE podjęła w odpowiedzi na inwazję Rosji na Ukrainę, w tym walkę z obchodzeniem sankcji» – poinformowano w prezydencji.

Teraz pakiet sankcji musi zostać formalnie zatwierdzony przez Radę Europejską. W dniach 27-28 czerwca przywódcy państw UE zbiorą się na regularnym szczycie, jednak na razie Białoruś nie została uwzględniona w jego agendzie. Niemniej jednak, nie wyklucza się, że formalna procedura może zostać zakończona w ciągu najbliższych dwóch dni. Wcześniej Deutsche Welle informowało, że UE dąży do zatwierdzenia sankcji wobec Białorusi do 1 lipca, zanim prezydencję przejmą Węgry.

Przypomnijmy, że 14. pakiet sankcji na Rosję został wprowadzony przez UE 24 czerwca. Na listę trafiło przedsiębiorstwo «BiełOMO» oraz „Komsomoł” Łukaszenki BRSM.

Wcześniej zagraniczne media informowały, że negocjacje w sprawie sankcji wobec Białorusi zostały spowolnione z powodu stanowiska Niemiec dotyczącego zakazu eksportu drogich samochodów do naszego kraju.

Źródło: wb24.org/reform.news

Fot. pixabay

Wysyłam
Ocena czytelników
0 (0 głosów)