Przed siedzibą główną banku Santander w Warszawie odbyła się akcja protestacyjna przeciwko dyskryminującym ograniczeniom wobec obywateli Białorusi. Organizatorem wydarzenia była Fundacja Młode Kresy oraz białoruska patriotyczna organizacja „Ruch”.

Podczas akcji głos zabrali znany białoruski polityk i działacz społeczny Zianon Pazniak, prezes Fundacji Dom Białoruski w Warszawie Aleś Zarembiuk oraz prezes Fundacji Młode Kresy Mirosław Kapcewicz.

Uczestnicy zgromadzenia trzymali baner z hasłem: „Santander, STOP dyskryminacji Białorusinów!” oraz plakaty z napisem: „Nie mamy praw na Białorusi, nie zabierajcie nam ich w Polsce!”

Przypomnijmy, że w maju bank Santander zablokował dostęp do bankowości elektronicznej dla obywateli Białorusi mieszkających w Polsce, którzy oczekują na otrzymanie karty czasowego pobytu. Zablokowano również dostęp dla tych, którzy posiadają kartę, ale jej ważność wygasa za rok lub wcześniej. Dodatkowo, bank zapowiedział zamrożenie kont, co oznacza, że nawet osoby mieszkające w Polsce od kilku lat zostaną odcięte od swojej bankowości i pozostawione bez środków do życia.

Wysyłam
Ocena czytelników
5 (1 vote)