Polska reprezentacja przywiozła aż dziewięć medali z Akademickich Mistrzostw Świata w sportach umysłowych, które odbyły się w Ugandzie. Tym samym biało-czerwoni potwierdzili swoją pozycję w światowej czołówce w szachach i brydżu sportowym.

Polska ekipa, składająca się z 14 studentek i studentów, zaprezentowała niewyobrażalnie wysoki poziom zarówno w klasycznej odmianie szachów, jak i w szachach błyskawicznych oraz w brydżu sportowym. W klasyfikacji drużynowej Polacy zdobyli złoty medal, a indywidualne osiągnięcia zasługują na szczególne uznanie.

W szachach błyskawicznych złoty medal wywalczył Igor Janik z Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Polskie szachistki zajęły całe podium, z Julią Antolak na czele, za którą uplasowały się Liwia Jarocka i Anna Kubicka. W klasycznej odmianie triumfował Miłosz Szpar z Uniwersytetu Rzeszowskiego, a Alicja Śliwicka z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zdobyła brąz.

W brydżu sportowym polska drużyna również nie miała sobie równych, pokonując w finale Francję i zdobywając złoty medal. Skład mistrzów świata to Krzysztof Cichy, Tomasz Kiełbasa, Maciej Kędzierski, Kacper Kopka, Ryszard Rosikiewicz oraz Filip Trojański.

Akademicka Reprezentacja Polski, wspierana przez AZS oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki, poprawiła swój wynik sprzed dwóch lat z Antwerpii, gdzie zdobyła osiem medali.

Źródło: wb24.org/pasja.azs.pl

Wysyłam
Ocena czytelników
5 (2 głosów)