Liderka białoruskiej opozycji, Swiatłana Cichanouska, odniosła się do planowanych przez Telewizję Polską zmian, które zakładają utratę samodzielności i skrócenie czasu antenowego TV Biełsat. Według niej, osłabienie tej stacji byłoby prezentem dla Putina i Łukaszenki.

„Wyrażam wsparcie dla Biełsatu i całego jego wspaniałego zespołu. Biełsat musi żyć i dalej pracować. Zwłaszcza teraz, gdy reżim toczy wojnę z naszym narodem i naszymi sąsiadami. To nasza broń w walce z propagandą i niezastąpiony kanał komunikacji pomiędzy Białorusinami w kraju i na obczyźnie. Osłabienie Biełsatu byłoby jedynie prezentem dla Putina i Łukaszenki. Jestem niezmiernie wdzięczna Polsce za to, że przez lata wspierała Biełsat. Białorusini widzą, doceniają i nigdy nie zapomną waszej solidarności” – napisała w mediach społecznościowych.

Przypomnijmy, że wczoraj dyrekcja TVP ogłosiła powstanie nowej struktury – Ośrodek programów dla Zagranicy. Telewizja Biełsat przestanie być samodzielną jednostką, stając się jednym z działów nowej struktury. Oprócz białoruskiego Biełsatu i rosyjskiego programu “Wot Tak” powstanie również redakcja ukraińska.

Przeczytaj także: 

TV Biełsat przestanie być samodzielną jednostką i będzie nadawać 6 godzin dziennie

Źródło: wb24.org/telegram

Fot. t.me/tsikhanouskaya

🇵🇱 Polskie media odgrywają ważną rolę w utrzymaniu tożsamości narodowej Polaków na Białorusi. Abyśmy mogli kontynuować naszą misję, potrzebujemy Państwa wsparcia. Dlatego bardzo prosimy o darowizny: https://pomagam.pl/ehhc37

 

Wysyłam
Ocena czytelników
5 (2 głosów)