Jak dowiedziało się wydanie „Chrześcijańska Wizja”, proboszcz sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Szumilinie Andrzej Juchniewicz zostanie przeniesiony z aresztu śledczego do więzienia, co oznacza, że postawiono mu zarzuty karne. Do tej pory nie wiadomo, o co dokładnie jest oskarżony ksiądz.

Ojciec Andrzej Juchniewicz OMI został zatrzymany 8 maja 2024 roku, przebywa za kratkami już 57 dni. Ksiądz był cztery razy sądzony z art. 24.23 Kodeksu Wykroczeń Administracyjnych za rzekome przeprowadzenie nieusankcjonowanej pikiety – umieszczenie ukraińskiej flagi na profilu w sieci społecznościowej.

Ojciec Juchniewicz pełni ważną funkcję w białoruskim Kościele, stojąc na czele Grupy Koordynacyjnej Wyższych Przełożonych, Delegatów i Przedstawicieli Męskich i Żeńskich Instytutów i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego na Białorusi. Jest to organ kościelny ustanowiony przez Stolicę Apostolską, który zajmuje się współpracą między zakonnymi wspólnotami oraz reprezentuje je przed Watykanem, oraz Konferencją Episkopatu Białorusi.

Przypomnijmy, że razem z Juchniewiczem zatrzymano księdza Pawła Lemecha. 22 maja poinformowano, że został on wypuszczony na wolność.

Źródło: wb24.org/telegram

Abyśmy mogli dalej prowadzić portal, potrzebujemy Państwa wsparcia. Dlatego bardzo prosimy o darowizny: https://pomagam.pl/ehhc37

Wysyłam
Ocena czytelników
5 (1 vote)