Daniel Gorgosz, likwidator TVP, złożył zawiadomienie do warszawskiej prokuratury na byłe kierownictwo kanału Biełsat o możliwości popełnienia przestępstwa, podało Radio Zet.

„Zawiadomienie dotyczy nieprawidłowości finansowych, niedopełnienia obowiązków i przekroczenia uprawnień przez poprzednie kierownictwo telewizji Biełsat TV, w tym przez byłą dyrektor i byłą redaktor naczelną Agnieszkę Romaszewską-Guzy” – twierdzą dziennikarze śledczy Radia ZET.

Podaje się, że kontrola wykazała fikcyjne albo przepłacone faktury na usługi IT. Audytorzy twierdzą, że w wyniku podpisania umów z zewnętrznymi podmiotami Telewizja Polska mogła stracić blisko 7 milionów złotych.

Agnieszka Romaszewska w emocjonalny sposób skomentowała tę wiadomość: „Żeby łatwiej spacyfikować i zastraszyć ludzi w Biełsacie i zemścić się za moją postawę, postanowili ze mnie zrobić złodziejkę. Finalnie pewnie im się nie uda, ale obsmarować g…nie zaszkodzi”.

Romaszewska została zwolniona ze stanowiska dyrektora Telewizji Biełsat na początku marca. Pełniła tę funkcję przez 17 lat — od momentu powstania kanału.

Niedawno dyrekcja TVP ogłosiła, że Biełsat utraci swoją samodzielność i zostanie włączony do nowej struktury — Ośrodka programów dla Zagranicy.

Przeczytaj również: 

TV Biełsat przestanie być samodzielną jednostką i będzie nadawać 6 godzin dziennie

Źródło: wb24.org, radiozet.pl, twitter.com/ARomasze

Fot. belsat

🇵🇱 Polskie media odgrywają ważną rolę w utrzymaniu tożsamości narodowej Polaków na Białorusi. Abyśmy mogli kontynuować naszą misję, potrzebujemy Państwa wsparcia.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wysyłam
Ocena czytelników
5 (1 vote)