90 lat od pierwszego wystawienia obrazu Jezusa Miłosiernego

W dniach 26–28 kwietnia obchodzimy 90. rocznicę pierwszego publicznego wystawienia obrazu Jezusa Miłosiernego w Ostrej Bramie w Wilnie. Historia tego niezwykłego dzieła sięga 22 lutego 1931 roku, gdy siostra Faustyna Kowalska, przebywając w płockim klasztorze, doznała objawienia Pana Jezusa. Ujrzała Go w białej szacie, z jedną ręką wzniesioną do błogosławieństwa i drugą dotykającą serca, z … Czytaj dalej 90 lat od pierwszego wystawienia obrazu Jezusa Miłosiernego