W grodzieńskiej dzielnicy Olszanka trwają ostatnie prace w nowo wybudowanym kościele pw. Ducha Świętego. Niedawno umieszczono w nim główną ołtarzową ikonę Ducha Świętego w postaci gołębicy, wykonaną w technice mozaiki z tysięcy małych kamyczków.
Proces tworzenia ikony pokazali sami artyści – prawosławni mistrzowie, którzy wcześniej wykonywali mozaikowe ikony dla cerkwi. „Od dawna chcieliśmy popracować z naturalnym kamieniem i wreszcie pojawiła się taka okazja” – napisali.
Poświęcenie kościoła odbędzie się 24 maja. Parafia powstała w 2012 roku, a budowę rozpoczęto po poświęceniu placu w 2015 r. Świątynię wzniesiono z czerwonej cegły w stylu klasycznym na planie krzyża według projektu architekta Aleksandra Sztena. Z zewnątrz ozdobiona jest płaskorzeźbami, obok stoi dom parafialny.
Źródło: wb24.org/katolik.life
fot. vk.com
