W Wasiliszkach na Grodzieńszczyźnie uroczyście powitano obraz Matki Bożej Miłosierdzia (Ostrobramskiej), głównej Patronki diecezji grodzieńskiej. Tu spędził dzieciństwo i uczęszczał do szkoły jeden z najwybitniejszych wokalistów polskiej sceny muzycznej — Czesław Niemen.

Parafia św. Jana Chrzciciela przygotowała się do peregrynacji dziewięciodniową nowenną. Obraz został powitany przed kościołem przez biskupa seniora Aleksandra Kaszkiewicza oraz proboszcza ks. Stanisława Pytla CSMA. W procesji z pieśniami maryjnymi wniesiono go do świątyni, gdzie powitali go parafianie.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez grodnensis.by (@grodnensis.by)

Podczas Mszy św. biskup Kaszkiewicz podkreślił, że Matka Boża zawsze cieszy się, gdy wierni do Niej przychodzą, i nigdy nie odmawia pomocy. Zachęcił do modlitwy o silną wiarę i zawierzenia Maryi wszystkich spraw, przypominając, że „każda łaska z nieba schodzi przez Jej ręce”.

Na zakończenie parafianie złożyli biskupowi życzenia z okazji 50. rocznicy kapłaństwa i 35. rocznicy sakry biskupiej.

Peregrynacja obrazu potrwa do 16 listopada i odwiedzi wszystkie kościoły i kaplice diecezji grodzieńskiej.

Kresowiak

fot. grodnensis.by

Wysyłam
Ocena czytelników
5 (2 głosów)