W Wasiliszkach na Grodzieńszczyźnie uroczyście powitano obraz Matki Bożej Miłosierdzia (Ostrobramskiej), głównej Patronki diecezji grodzieńskiej. Tu spędził dzieciństwo i uczęszczał do szkoły jeden z najwybitniejszych wokalistów polskiej sceny muzycznej — Czesław Niemen.
Parafia św. Jana Chrzciciela przygotowała się do peregrynacji dziewięciodniową nowenną. Obraz został powitany przed kościołem przez biskupa seniora Aleksandra Kaszkiewicza oraz proboszcza ks. Stanisława Pytla CSMA. W procesji z pieśniami maryjnymi wniesiono go do świątyni, gdzie powitali go parafianie.
Wyświetl ten post na Instagramie
Podczas Mszy św. biskup Kaszkiewicz podkreślił, że Matka Boża zawsze cieszy się, gdy wierni do Niej przychodzą, i nigdy nie odmawia pomocy. Zachęcił do modlitwy o silną wiarę i zawierzenia Maryi wszystkich spraw, przypominając, że „każda łaska z nieba schodzi przez Jej ręce”.
Na zakończenie parafianie złożyli biskupowi życzenia z okazji 50. rocznicy kapłaństwa i 35. rocznicy sakry biskupiej.
Peregrynacja obrazu potrwa do 16 listopada i odwiedzi wszystkie kościoły i kaplice diecezji grodzieńskiej.
Kresowiak
fot. grodnensis.by
















