16 maja wierni diecezji pińskiej zgromadzili się w Janowie Poleskim na tradycyjnym odpuście ku czci św. Andrzeja Boboli, patrona Polesia i diecezji.

Uroczystości rozpoczęła modlitewna procesja ulicami miasta – trasą męczeństwa świętego – od „Krzyży Jedności” do kościoła-sanktuarium. Na jej czele ks. dr Jerzy Drozd niósł relikwie św. Andrzeja, a ministranci z Homla i Pińska nieśli historyczny obraz-feretron patrona Polesia.

Po procesji odbyła się uroczysta Msza Święta, której przewodniczył bp Antoni Dziemianko. Koncelebrowali ją m.in. archimandryta Sergiusz Gajek oraz kapłani diecezji. Homilię wygłosił ks. dr Jerzy Biegański z Wojstomia.

Na zakończenie proboszcz parafii ks. Jerzy Drozd podziękował wszystkim za wspólną modlitwę, a szczególnie zespołowi muzycznemu z parafii Matki Bożej Fatimskiej w Baranowiczach za piękną oprawę muzyczną uroczystości.

fot. Maryna Valasar/catholic.by

Wysyłam
Ocena czytelników
5 (1 vote)