VI Festiwal Akademickiej Muzyki Organowej Ars Magna Organi odbędzie się od 30 maja do 4 października w 9 kościołach na Białorusi: w Pińsku, Łohiszynie, Różanie, Prużanie, Niedźwiedzicach, Janowie Poleskim, Lidzie, Iwiu i Porzeczu.
W tym roku zaplanowano rekordowe 97 koncertów na siedmiu zabytkowych organach, jednym współczesnym, organach elektronicznych, klawesynie oraz fortepianie. Po raz pierwszy festiwal zawita m.in. do drewnianego kościoła w Porzeczu.
W festiwalu weźmie udział 31 organistów, 2 orkiestry kameralne, 4 zespoły barokowe, 18 solistów oraz studenckie zespoły muzyczne. W programie znajdą się także dwie serie kursów mistrzowskich, cykl koncertów klawesynowych, inauguracja nowych organów oraz mini-festiwal kina niemego z improwizacją organową na żywo.
Otwarcie festiwalu odbędzie się 30 maja w katedrze w Pińsku. Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.
Źródło: wb24.org/katolik.life
