Na cmentarzu w Jelni na Grodzieńszczyźnie odbyła się uroczystość poświęcenia odnowionego pomnika księdza proboszcza Michała Orzechowicza. Renowację wykonali członkowie oddziału Związku Polaków na Białorusi w Mińsku, którzy własnymi siłami odnowili miejsce pamięci ważne dla polskiej historii regionu.

Prace obejmowały porządkowanie terenu wokół nagrobka oraz odnowienie samego pomnika. Jak podkreślają działacze ZPB, była to dla nich nie tylko inicjatywa społeczna, ale także wyraz troski o zachowanie polskiego dziedzictwa na Białorusi.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w intencji księdza Orzechowicza. Następnie dokonano poświęcenia odnowionego pomnika, w którym uczestniczyli mieszkańcy okolicy, członkowie ZPB oraz osoby zaangażowane w prace renowacyjne.

fot. portalzpb.pl

Na podst. portalzpb.pl

Wysyłam
Ocena czytelników
5 (1 vote)