W Konsulacie Generalnym RP w Grodnie odbyły się obchody Dnia Dziecka, w których uczestniczyło blisko 150 uczniów z Ośrodków Nauczania Języka Polskiego prowadzonych przez Związek Polaków na Białorusi.

Do Grodna przyjechały dzieci z Lidy, Wołkowyska, Słonima, Oszmiany, Porzecza, Brzostowicy oraz samego Grodna, aby wspólnie świętować jedno z najradośniejszych świąt w roku. Na uczestników czekał bogaty program pełen atrakcji, zabaw i występów artystycznych.

W trakcie wydarzenia zorganizowano liczne gry i animacje, które dostarczyły najmłodszym wielu powodów do uśmiechu. Nie zabrakło również przedstawień oraz wspólnych zabaw integracyjnych.

Szczególnym momentem spotkania było wręczenie upominków dzieciom uczącym się języka polskiego. Prezenty przekazał konsul generalny RP w Grodnie Grzegorz Stykowski, składając najmłodszym życzenia z okazji ich święta.

Organizatorzy podkreślają, że wydarzenie było nie tylko okazją do dobrej zabawy, ale także do integracji młodych Polaków z różnych miejscowości Białorusi oraz promocji nauki języka polskiego i pielęgnowania polskiej tożsamości narodowej.

Źródło: KGRP w Grodnie, ZPB

fot. facebook.com/KGRP.Grodno

Wysyłam
Ocena czytelników
5 (1 vote)