Wczoraj klub Zagłębie Sosnowiec, którego trenerem jest znany białoruski piłkarz Aleksandr Chackiewicz, poniósł druzgocącą porażkę z GKS Katowice 0:4, ale warto zwrócić uwagę na pewien szczegół. 

Główny trener klubu piłkarskiego Zagłębie Sosnowiec, Aleksandr Chackiewicz, znalazł się w niezręcznej sytuacji po wypowiedzi na konferencji prasowej, na której stwierdził, że to piłkarze sami wybrali taktykę na mecz.

“Co bym dziś nie powiedział, będzie to wyglądało jak wymówka. Po spotkaniu z Lechią rozmawiałem z zespołem, że nie tylko ja odpowiadam za wynik. Dzisiaj przed meczem był wstępnie omówiony skład i piłkarze sami wyznaczyli sobie strategię na grę. Uczciwie nie wiem, jaki był plan, bo ja byłem za zamkniętymi drzwiami” – zdradził na konferencji prasowej Chackiewicz.

“Szczerze mówiąc, to oświadczenie wywołało masę negatywnych emocji w polskich mediach, wśród ekspertów i kibiców” – napisał znany polski komentator sportowy Piotr Słonka na swoim kanale w Telegramie.

Przypomnijmy, że Aleksandr Chackiewicz objął kierowanie klubem w połowie stycznia. Przedtem 50-letni Chackiewicz był również trenerem skromnej cypryjskiej drużyny „Karmiotissa”, z której odszedł w listopadzie 2022 roku. W lipcu 2023 roku został trenerem-konsultantem polskiego amatorskiego klubu „Skra”.

Wcześniej, odpowiednio w latach 2014-2016 i 2017-2019, Chackiewicz był głównym trenerem reprezentacji Białorusi i znanego kijowskiego klubu „Dynamo”.

Przeczytaj także: 

Białorusin trenerem polskiego klubu piłkarskiego!

Źródło: wb24.org/championat.com/kanalsportowy.pl

Fot. Zagłębie Sosnowiec

Wysyłam
Ocena czytelników
0 (0 głosów)