Instytut Pamięci Narodowej rozpoczyna rekrutację do XVIII Polonijnych Spotkań z Historią Najnowszą. To program skierowany do nauczycieli przedmiotów humanistycznych, pracujących poza granicami kraju. Rekrutacja potrwa do 22 kwietnia 2024 r.

Polonijne Spotkania z Historią Najnowszą to program edukacyjny, skierowany do nauczycieli pracujących poza granicami kraju. Jego celem jest przede wszystkim wspieranie merytoryczne i metodyczne nauczania historii najnowszej.

Tegoroczna konferencja odbędzie się w dniach 1–7 lipca w Warszawie i w Poznaniu. W trakcie wydarzenia nauczyciele będą mogli zapoznać się z najnowszymi działaniami, materiałami edukacyjnymi i osiągnięciami naukowymi IPN.

W tym roku uczestnicy konferencji wezmą udział w warsztatach dotyczących m.in: odzyskania przez Polskę niepodległości, wydarzeń związanych z okresem II wojny światowej i czasami PRL. Elementem programu konferencji są również wizyty studyjne w placówkach muzealnych, archiwach państwowych oraz miejscach związanych z historią i kulturą Polski.

Aby wziąć udział w wydarzeniu należy zarejestrować się i wypełnić formularz oraz przygotować krótki opis swojej działalności edukacyjnej. Udział w konferencji jest bezpłatny, a organizator pokrywa koszty zakwaterowania, wyżywienia oraz część kosztów dojazdu w stawkach maksymalnych do:

  • 400 PLN dla podroży krajowych
  • 400 euro dla podróży kontynentalnych
  • 1200 euro dla podróży międzykontynentalnych.

Źródło: IPN

Wysyłam
Ocena czytelników
0 (0 głosów)