Powstaje fabularny film o naszym wybitnym krajanie, Adamie Mickiewiczu pt. “Niepewność”. Film w reżyserii Waldemara Szarka ma opowiadać o młodzieńczej miłości Adama Mickiewicza do Maryli Wereszczakówny. Premierę zaplanowano na przyszły rok.

“Niepewność” to nowa superprodukcja Telewizji Polskiej oraz Rock and Roll Production. W rolę Mickiewicza wcieli się Nikodem Rozbicki, z kolei ukochaną wieszcza – Marylę Wereszczakównę – zagra Aleksandra Piotrowska.

“Ruszyły zdjęcia do nowego filmu historycznego TVP! „Niepewność” Waldemara Szarka to opowieść o płomiennej miłości Adama Mickiewicza do Maryli Wereszczakówny” – czytamy w komunikacie prasowym Telewizji Polskiej.

“Wakacyjna wędrówka prowadzi 22-letniego poetę do sielskiego dworku pod Nowogródkiem. Często bywa tu Tomasz Zan, przyjaciel Adama ze stowarzyszenia Filomatów, nieszczęśliwie zakochany w Maryli, córce właścicielki. Maryla pozostaje nieczuła na zaloty Zana, ale szybko zwraca uwagę na nowego przybysza. Adam odwzajemnia zainteresowanie, lecz próbuje się powstrzymać, ze względu na przyjaciela. Uczucie między młodymi rośnie z każdą chwilą. Gdy Zan zmuszony jest wyjechać, wydaje się, że przeszkody stojące na drodze do spełnionej miłości zostały pokonane, a notatnik szczęśliwego poety zapełnia się kolejnymi wierszami” – czytamy w opisie produkcji.

Premiera filmu planowana jest na 2024 rok. “Niepewność” oprócz wersji kinowej, doczeka się także rozszerzonej wersji serialowej!

Źródło: wb24.org/centruminformacji.tvp.pl

Wysyłam
Ocena czytelników
5 (1 vote)