Instytut Pamięci Narodowej zaprezentował nową wersję gry „Warsaw Rising – Miasto Bohaterów”. Jest to taktyczna produkcja RPG opisująca jedno z najważniejszych wydarzeń w dziejach Polski – Powstanie Warszawskie. Gra jest dostępna całkowicie za darmo do pobrania.

W rozbudowanej wersji projektu gracz ma szansę zapoznać się z 10 nowymi grywalnymi misjami opartymi na wydarzeniach z Powstania Warszawskiego. Ponadto, w ramach rozgrywki pojawiają się dodatkowe postaci, archiwalne fotografie, dokumenty i plakaty związane z Powstaniem. Grę wyróżniają detale strojów, mundurów, elementów wyposażenia, broni i pojazdów. Bogatsza ścieżka dźwiękowa i narracyjna pozwalają jeszcze bardziej zanurzyć się w świecie gry. Co ważne komendy głosowe postaci w ich ojczystych językach są zgodne z historycznymi pierwowzorami. W odświeżonej wersji „Warsaw” – „Warsaw Rising – Miasto Bohaterów” zmienił się sposób prezentowania fabuły dzięki czemu, jest ona jeszcze bardziej realistyczna. Gra uzupełniona została również o pełne kalendarium przedstawiające kluczowe wydarzenia dzień po dniu. Pejzaż Warszawy zmienia się wraz z upływem czasu, w grze odzwierciedlona jest skala zniszczenia miasta w kolejnych fazach walk.

Gra rozpoczyna się 1 sierpnia 1944 roku i trwa do końca Powstania Warszawskiego (63 dni) oraz później. Każdego dnia gracz informowany jest o wydarzeniach, które miały miejsce w tym czasie w postaci kartek z kalendarza.

Celem w grze jest przeżycie jak największej liczby członków oddziału do ostatniego dnia Powstania. W miarę upływu czasu sytuacja bohaterów robi się coraz trudniejsza, jednostki niemieckie są coraz liczniejsze i lepiej wyposażone, a gracz opiera swoją strategię na sprawdzonych w boju Powstańcach, którzy zdobywają nowe doświadczenie i sprzęt. Zwycięzcą jest każdy z bohaterów, któremu udaje się przeżyć do ostatniego dnia walk.

Gra dostępna jest bezpłatnie na koncie STEAM Instytutu Pamięci Narodowej.

Źródło: IPN

Wysyłam
Ocena czytelników
0 (0 głosów)