Dziś na targach edukacyjnych “BETT” w Londynie odbywa się światowa premiera gry “Lotnicy – Wojna w przestworzach”, stworzonej przez Instytut Pamięci Narodowej. Jest to gra pierwszoosobowa, edukacyjno-przygodowa, która pozwala graczom wcielić się w role polskich lotników z okresu II wojny światowej, w tym postaci takich jak Anna Leska i Jan Zumbach. Gra oferuje sześć misji, w których gracze mogą doświadczyć różnych aspektów lotnictwa, od przygotowania samolotów do lotu w hangarze RAF po zrzuty zaopatrzenia nad Warszawą.

Adrianna Paradowska, zastępca dyrektora Biura Nowych Technologii IPN, podkreśla, że celem gry jest upowszechnienie wiedzy o dokonaniach i poświęceniu polskich żołnierzy w trakcie II wojny światowej. Podkreśla, że polscy żołnierze, walcząc na różnych frontach, mieli zawsze Polskę w sercu, nawet będąc daleko od swoich domów.

Polecamy również: Warsaw Rising: Miasto Bohaterów – edukacyjna gra IPN dostępna za darmo 

Obok samej rozgrywki, dostępny jest także wirtualny dziennik, w którym znajdują się informacje na temat samolotów, postaci czy konkretnych urządzeń, jakich używamy w trakcie kampanii. Paradowska zwraca uwagę na zbalansowanie treści historycznych z płynnością rozgrywki.

„Nie przeciążamy fabuły, pozostawiamy ją grywalną, ale ładujemy też ogrom merytorycznej wiedzy dotyczących przeróżnych zagadnień związanych z lotnictwem z czasów II wojny światowej” – powiedziała przedstawicielka IPN.

“Lotnicy – Wojna w przestworzach” jest dostępna za darmo na platformie Steam i została przetłumaczona na 12 języków, w tym na dwa języki migowe. Dodatkowo, Biuro Nowych Technologii IPN przygotowało scenariusze lekcji i quizy edukacyjne, dostępne na stronie internetowej Instytutu, co stanowi uzupełnienie edukacyjne do gry.

Polecamy również: „Gra szyfrów” – najnowsza gra wideo o wojnie polsko-bolszewickiej 

Źródło: wb24.org/polskieradio.pl/IPN

Fot. IPN


Wysyłam
Ocena czytelników
0 (0 głosów)