Bożena Worono urodziła się w Lidzie, ale obecnie mieszka w Polsce i posiada polskie obywatelstwo. Dziewczyna zgłosiła się do udziału w konkursie „Miss Polonia” już w styczniu. Wtedy też lidzianka przeszła casting i awansowała do półfinału.

Podczas prezentacji przed jurorami, Bożena podkreśliła swoje polskie pochodzenie, wspominając, że urodziła się na pograniczu, a jej dziadek chodził do jednej klasy z legendarnym polskim piosenkarzem Czesławem Niemenem. Dziewczyna przypomniała również, że niedaleko urodził się Adam Mickiewicz.

Bożena zdążyła już popracować jako dziennikarka, a obecnie kończy studia na kierunku kryminalistyka. Dziewczyna prowadzi własny podcast, na który zaprasza psychologów. Ponadto Bożena lubi śpiewać – nawet wzięła udział w popularnym polskim show.

Dziewczyna wykonała piosenkę „Polskie Kwiaty”, czym skradła serca publiczności i jurorów. Decyzją kapituły, rodowita lidzianka awansowała do finału.

Miss Polonia to jeden z najstarszych konkursów piękności na świecie. Organizowany jest w Polsce od 1929 roku z kilkoma przerwami. Koronę Miss Polonia nosiło kilkadziesiąt Polek. Od lat zwyciężczyni otrzymuje wyjątkową, bursztynową koronę, która jest przeznaczona dla najpiękniejszej Polki. Laureatka konkursu Miss Polonia reprezentuje Polskę w najważniejszych, międzynarodowych konkursach piękności na świecie.

Źródło: wb24.org/mostmedia.io/gp24.pl

Fot. facebook


Wysyłam
Ocena czytelników
4,57 (7 głosów)