Białoruska linia lotnicza Belavia skraca flotę z powodu sankcji.

2 grudnia białoruska państwowa linia lotnicza Belavia została objęta kolejnym pakietem sankcji.  W związku z tym linia wydała oświadczenie.

Na moment obecny flota posiada 15 samolotów, co według prognozy linii lotniczej jest dostateczne dla wykonania rejsów w sezonie zimowym. W sezonie letnim linia planuje rozszerzyć flotę o samoloty zakupione poza krajami należącymi do UE.

“W związku z wprowadzeniem ograniczeń linia lotnicza została zmuszona do zmniejszenia swojej floty samolotów. Obecnie flota linii składa się z 15 samolotów, co wystarcza na wszystkie regularne loty w sezonie zimowym, zarówno regularne, jak i czarterowe. Do sezonu letniego Belavia planuje uzupełnić swoją flotę poprzez przejęcie własności samolotów, a także zawarcie umów leasingowych z firmami niebędącymi rezydentami UE.” – podał przewoźnik w swoim oświadczeniu.

Firma informuje również o tym że większość rejsów w sezonie zimowym zostanie wykonana, a w razie wystąpienia problemów pasażerowie zostaną poinformowani:

“W pojedynczych przypadkach zmian w rozkładzie, pasażerowie regularnych lotów są o tym informowani personalnie, w przypadku zmiany rozkładu lotów czarterowych, zamawiający lot jest informowany”

Dodatkowo firma zaznacza że ceny za bilety nie ulegną zmianie, chociaż według niej są określane dynamicznie.  Linia podkreśla że ograniczenia nie wywrą wpływu na już zaplanowane rejsy, a w sezonie letnim 2022 roku firma będzie  planować rejsy na podstawie realnej ilości samolotów we flocie.

 

Wysyłam
Ocena czytelników
0 (0 głosów)