XXV Dni Kultury Kresowej w Białymstoku zakończyły się 19 marca uroczystymi obchodami imienin Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Uroczyste świętowanie imienin polskiego męża stanu rozpoczęło się o 11:00 w Bazylice Mniejszej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

W południe uczestnicy uroczystości złożyli kwiaty przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego, a potem w kinie TON odbył się pokaz filmu Lidii Trojanowskiej “Marszałek 100 lat później”.

Dni Kultury Kresowej otworzył w niedzielę 10 marca koncert w Filharmonii przy ulicy Podleśnej. Na scenie wystąpił Zespół Tańca Ludowego “Perła” oraz kobiecy zespół “Vox cordis”, zapewniając publiczności niezapomniane wrażenia.

Kolejnym punktem Dni Kultury Kresowej była wystawa poświęcona zbrodni ponarskiej, która odbyła się w piątek, 15 marca, w Książnicy Podlaskiej.

W weekend 16-17 marca, przed Teatrem Dramatycznym odbył się tradycyjny jarmark kaziukowy. Na tym barwnym wydarzeniu swoje stoiska rozmieściło 130 wystawców z Polski, Litwy i Ukrainy, przyciągając tłumy odwiedzających, którzy mieli okazję zakupić unikatowe rękodzieła, spróbować regionalnych przysmaków i wziąć udział w licznych warsztatach.

Źródło: wb24.org/radio.bialystok.pl


Wysyłam
Ocena czytelników
5 (1 vote)