Wywodzące się z Białorusi studio Wargaming zaprezentowało najnowszą aktualizację do swojej popularnej sieciowej gry “World of Tanks”. Od teraz, gracze z całego świata mogą korzystać z nowych maszyn pancernych, opartych na oryginalnych projektach polskich konstruktorów.

Nowa linia czołgów wprowadza dodatkową gałąź do polskiego drzewka technologicznego w grze, rozszerzając tym samym wybór dostępnych czołgów ciężkich i średnich.

Pierwsze trzy pojazdy, jak SDP 40 Zadymka, SDP 44 Burza i SDP 57 Gowika, charakteryzują się wysoką mobilnością i dobrą ochroną frontową. Są one przystosowane do klasycznych taktyk niszczycieli, dysponując solidnymi działami zdolnymi do zadawania poważnych uszkodzeń.

Zupełnie nową dynamikę gry wprowadzają jednak czołgi na wyższych poziomach, takie jak SDP 58 Kilana, SDP 50 Gonkiewicza i NC 70 Błyskawica. Te zaawansowane modele są wyposażone w innowacyjne mechanizmy pocisków, które maksymalizują zadawane obrażeń w starciach na bliskim dystansie. Nowością są także działa z głęboko gwintowanymi lufami, które pozwalają czołgom najwyższych poziomów strzelać z niezrównaną siłą uderzeniową, co sprawia, że polskie niszczyciele charakteryzują się najwyższą prędkością pocisków specjalnych w grze.

Należy podkreślić, że nowe polskie czołgi oparte są na koncepcjach polskich projektantów, które były rozważane, lecz nigdy nie trafiły do produkcji. Dzięki najnowszej aktualizacji, te projekty zostały przeniesione na wirtualne pola bitew.

Na podst. conowego.pl, polskieradio.pl

Fot. wargaming.net


Wysyłam
Ocena czytelników
0 (0 głosów)