Iga Świątek rozpoczęła z sukcesem turniej WTA 500 w Stuttgarcie, pokonując w drugiej rundzie Elise Mertens 6:3, 6:4. Polka ma szansę na trzecie z rzędu zwycięstwo w tym turnieju, gdzie wcześniej triumfowała w latach 2021 i 2022.

“Jestem bardzo podekscytowana tym, że wróciłam do Stuttgartu, zwłaszcza że to moje pierwsze dni na mączce. Cieszę się, że znowu będę grać na tej nawierzchni. Uwielbiam ten turniej i mam z niego naprawdę wspaniałe wspomnienia” – podkreśliła liderka światowego rankingu.

W pierwszym secie, mimo prowadzenia 5:1, Mertens wykazała się wielkim charakterem, poprawiła swoją grę i zdołała wygrać dwa gemy. Drugi set przyniósł zaciętą rywalizację, gdzie obie zawodniczki na przemian dominowały na korcie.

Decydujący moment nastąpił przy stanie 2:3 dla Mertens – wtedy Polka wygrała bardzo pewnie dwa kolejne gemy i utrzymała swoje prowadzenie do końca. Belgijka, Mertens, wcześniej w pierwszej rundzie pokonała Niemkę Tatjanę Marię 6:1, 4:6, 6:0, podczas gdy Świątek miała wolny los.

W ćwierćfinale Świątek zmierzy się z Lindą Noskovą z Czech lub Emmą Raducanu z Wielkiej Brytanii – zwyciężczynią US Open 2021.

Źródło: wb24.org/IAR