9 kwietnia brzeskim areszcie nr 7 zmarł biznesmen i były wojskowy Aleksandr Kulinicz. Mężczyzna został oskarżony o rzekome znieważenie Łukaszenki – pisze opozycyjny portal Zierkało.

Podpułkownik rezerwy Kulinicz został zatrzymany 29 lutego w Brześciu. Okoliczności aresztowania nie są znane. Mężczyzna nie doczekał procesu wyznaczonego na 16 kwietnia i zmarł prawdopodobnie na serce.

Jak podaje Zierkało, Aleksandr Kulinicz urodził się w Mołodecznie 11 kwietnia 1972 roku, więc obchodziłby dziś 52. urodziny. Był podpułkownikiem rezerwy i służył w 38 Samodzielnej Brygadzie Desantowo-Szturmowej Gwardii Sił Powietrzno-Desantowych w Brześciu. Ostatnio jako drobny przedsiębiorca handlował suplementami diety.

Według dostępnych informacji, ciało Aleksandra Kulinicza zostało już wydane rodzinie. Pochowany zostanie w rodzinnym Mołodecznie w dniu swoich urodzin, 11 kwietnia.

Kulinicz jest szóstym więźniem politycznym, który zmarł w łukaszenkowskim więzieniu, i trzecim w tym roku. Wcześniej taki sam los spotkał: Witolda Aszurka, Mikałaja Klimowicza, Alesia Puszkina, Wadzima Hraśkę, Ihara Lednika.

Źródło: wb24.org/zerkalo.io

Fot. BELPOL

Wysyłam
Ocena czytelników
0 (0 głosów)