Szanowni Państwo!

Zbliża się 180. rocznica urodzin naszej znakomitej Rodaczki Elizy Orzeszkowej, którą będziemy obchodzić 6 czerwca 2021 roku.

W związku z jubileuszem urodzin Elizy Orzeszkowej Zjednoczenie Społeczne ”Polska Macierz Szkolna” zachęca nauczycieli, dzieci i młodzież do organizacji imprez, upamiętniających życie i twórczość wybitnej pisarki epoki pozytywizmu. W tym celu proponujemy organizację wycieczek do Domku Elizy Orzeszkowej w Grodnie i miejsca urodzin pisarki Milkowszczyzny oraz Miniewicz i Bohatyrewicz. Wieczornice, odczyty, wspólne czytanie noweli i powieści, konferencje oraz mini spektakle, powstałe na podstawie jej utworów będą godnym upamiętnieniem honorowej obywatelki miasta Grodna i wyrazicielki uczuć, myśli i dążeń biednych i gnębionych współobywateli. Każda szkoła lub instytucja ułoży swój własny plan uczczenia jubileuszu Elizy Orzeszkowej.

Zjednoczenie Społeczne „Polska Macierz Szkolna” organizuje kilka wspólnych imprez dla wszystkich chętnych dzieci i młodzieży.

1. Konkurs ilustracji do utworów Elizy Orzeszkowej Nad Niemnem, ABC…, Dobra Pani, Tadeusz, Marta lub innego utworu naszej znakomitej Rodaczki. (pobierz regulamin konkurs ilustracji 2021 )

2. Konferencja uczniowska „Dzieci i młodzież w życiu i twórczości Elizy Orzeszkowej”, która odbędzie się 16 maja 2021 w Centrum Edukacyjnym PMS w Grodnie.

W konferencji mogą wziąć udział osoby w wieku 14-18 lat.

Chętni do udziału w konferencji muszą wypełnić ankietę uczestnika konferencji: (pobierz ankietę ankieta konferencja )

Wypełnioną ankietę prosimy wysłać na adres: teresa.pms@interia.pl do 15.04.2021r.

3. Konkurs „Czy znasz życie i twórczość Elizy Orzeszkowej?”, który odbędzie w online formacie na platformie ZOOM w dniu 16 maja 2021 o godz.16.00. Uczestnicy konkursu muszą wypełnić ankietę zgłoszeniową do 10.05.2021.

Organizatorzy

Źródło: pmsgrodno.org

Wysyłam
Ocena czytelników
0 (0 głosów)