W dniach 31 marca – 7 kwietnia w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Wilnie, gdzie czczony jest oryginalny obraz Jezusa Miłosiernego, odbędzie się Tydzień Miłosierdzia Bożego.

„W tym roku, z okazji 90. rocznicy namalowania obrazu Jezusa Miłosiernego, zapraszamy wszystkich na wielki odpust Miłosierdzia Bożego w Wilnie, przy jedynym oryginalnym obrazie. Tutaj księża nie tylko ze wszystkich diecezji na Litwie, ale także z zagranicy będą dzielić się mądrością o Bożym Miłosierdziu, zostanie odprawionych aż 58 Mszy św. w waszych intencjach za żywych i zmarłych, prosząc o potrzebne im łaski” – informuje Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Wilnie.

Intencje zostaną złożone pod obrazem Jezusa Miłosiernego 31 marca podczas Mszy św. o godz. 12.00.

Zapisane intencje należy przynieść do zakrystii Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Wilnie (ul. Dominikonų 12) lub wypełnić specjalny formularz na stronie sanktuarium.

„Zapraszamy do wzięcia udziału w tym wielkim święcie na żywo, a jeśli nie ma takiej możliwości, to dołącz do transmisji na stronie www.gailestingumas.lt lub na naszym koncie na Facebooku” – zaprasza Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Wilnie.

Program Tygodnia Miłosierdzia Bożego: 2023-GS_Lenku-kalba.pdf (gailestingumas.lt).

Po raz pierwszy uroczystości ku czci Bożego Miłosierdzia obchodzono w Wilnie w 1935 roku, w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, kiedy to w oknie Ostrej Bramy zawieszono Obraz Miłosierdzia Bożego. Oficjalnie uroczystość ustanowił papież Jan Paweł II w 2000 roku.

Obraz, namalowany przez wileńskiego artystę Eugeniusza Kazimirowskiego na podstawie wizji św. Faustyny, stał się symbolem kultu Miłosierdzia Bożego i rozpowszechnił się na całym świecie. Oryginał obrazu od blisko 20 lat zdobi nawę Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Wilnie.

Święta Faustyna, doświadczając objawień w Wilnie, przekazała Koronkę do Bożego Miłosierdzia, którą odmawiają teraz katolicy w różnych częściach globu. W 2000 roku, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, Ojciec Święty Jan Paweł II kanonizował siostrę Faustynę.

Przeczytaj także: 

Niezwykłe odkrycie w kościele na Witebszczyźnie. Zachowały się dwa szkice obrazu Jezusa Miłosiernego

Źródło: wb24.org/gailestingumas.lt/facebook

Fot. wikimedia commons/alma pater

Wysyłam
Ocena czytelników
0 (0 głosów)