Parafia św. Franciszka Ksawerego w Grodnie informuje o obchodach Wielkiego Triduum Paschalnego.

W Wielki Czwartek, 28 marca, będziemy przeżywać pamiątkę ustanowienia przez Chrystusa sakramentu Eucharystii oraz kapłaństwa. O godzinie 10:00 odbędzie się Msza Święta Krzyżma, podczas której ks. bp Aleksander Kaszkiewicz poświęci oleje potrzebne do udzielania sakramentów. Kapłani odnowią również swoje przyrzeczenia złożone w czasie przyjęcia sakramentu kapłaństwa. Wieczorem o 19:00 odbędzie się Msza św. na pamiątkę ustanowienia Najświętszego Sakramentu, podczas której nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do tzw. ciemnicy.

W Wielki Piątek, 29 marca, będziemy obchodzić pamiątkę męki Pańskiej i śmierci Jezusa Chrystusa na krzyżu. Wieczorem o 18:00 odbędzie się wspólna Droga Krzyżowa. O 19:00 rozpocznie się Liturgia Wielkiego Piątku, składająca się z Liturgii Słowa, Adoracji Krzyża, Komunii Świętej i przeniesienia Najświętszego Sakramentu do Grobu. Tego dnia rozpoczniemy również nowennę do Miłosierdzia Bożego.

W Wielką Sobotę, 30 marca, będziemy się modlić przy grobie Pańskim, rozważać Jego mękę i śmierć. Rozpoczynając od 8:00 do 18:00 co pół godziny będą święcone pokarmy na wielkanocny stół w połączeniu z adoracją Najświętszego Sakramentu. O 19:00 rozpocznie się Liturgia Wielkiej Soboty, składająca się z poświęcenia ognia i wody, Liturgii Słowa, Liturgii Chrztu, odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych, podczas których wierni będą trzymać zapalone świece. Po czym odbędzie się uroczysta Liturgia Eucharystyczna. Po niej Najświętszy Sakrament zostanie umieszczony w Grobie Pańskim. Adoracja będzie trwać przez całą noc.

W Niedzielę Wielkanocną, 31 marca, o 7:00 rozpocznie się procesja rezurekcyjna. Nie będzie Mszy św. o godzinie 9:00, pozostałe Msze św. będą odprawiane w tych samych godzinach jak w każdą niedzielę.

Msze św. z kościoła są transmitowane na kanale YOUTUBE: https://www.youtube.com/channel/UCA2MWR-KRJknnu9-dG_9O_w

Źródło: katedra-grodno.by

Fot. wikimedia commons

Wysyłam
Ocena czytelników
0 (0 głosów)