KGB uznało za “ekstremistyczną formację” byłą stronę Związku Polaków na Białorusi Znadniemna.pl. Decyzję podjęto w piątek 26 marca. Co ciekawe, w komunikacie służb nadal podaje się, że jest to portal ZPB.

“Grupa obywateli prowadzi działalność ekstremistyczną za pośrednictwem strony internetowej “Znadneimna.pl – portal informacyjno-publicystyczny Związku Polaków na Białorusi” – czytamy w komunikacie.

Należy zaznaczyć, że portal przestał być oficjalną stroną Związku Polaków na Białorusi już kilka miesięcy temu. Wszystko wskazuje na to, że ZPB planuje założyć nowy portal.

„Wcześniej byliśmy stroną Związku Polaków. Teraz to po prostu portal Polaków na Białorusi” – powiedział w lutym redaktor Znadniemna.pl Andrzej Pisalnik, komentując ponowne wpisanie portalu na listę materiałów ekstremistycznych.

Również za “formację ekstremistyczną” uznano czat na Telegramie “Nasz kwartał Razem (pr. Maszerowa, ul. Czerwona, pr. Niepodległości, pl. Jakuba Kołasa)”.

Dzień po uznaniu produkcji informacyjnej czatu za “materiały ekstremistyczne”, wszyscy uczestnicy zostali z niego usunięci.

Osoby, które korzystają z materiałów uznanych za “ekstremistyczne”, mogą być pociągnięte do odpowiedzialności administracyjnej, co oznacza, że mogą zostać ukarane grzywną lub karą aresztu. Natomiast za korzystanie z treści publikowanych przez „formację ekstremistyczną” może grozić odpowiedzialność karna.

Źródło: wb24.org/spring96.org/PAP

Fot. screen/znadniemna.pl

Wysyłam
Ocena czytelników
0 (0 głosów)