“Przygotowujemy się do wojny, mówię o tym otwarcie” – powiedział Alaksandr Łukaszenka podczas dzisiejszej wizyty w Grodnie.

Według jego słów, w kraju prowadzone jest przygotowanie odpowiednich jednostek, a do wojska dostarczane są różne rodzaje broni i sprzętu. “Jeśli ktoś stamtąd [z „nieprzyjaznych” krajów] będzie na nas porykiwał i krytykował, wiedzcie, że postępujemy słusznie. Jeśli zaczną nas tam chwalić, będzie to katastrofa” – powiedział.

Uczestnicząc w uroczystej ceremonii wmurowania kamienia węgielnego pod budowę nowego szpitala miejskiego w Grodnie, Łukaszenka zaznaczył, że białoruskie przygotowania do wojny przebiegają spokojniej niż na Zachodzie.

“Przecież też podobnie jak oni kopiemy ziemię bardzo blisko granicy. Tylko nasze cele są zupełnie inne. Tam kopią rowy, okopy przeciwko czołgom i innym rzeczom oraz zwiększają wydatki na broń uderzeniową. A tutaj dwie trzecie budżetu regionu przeznaczamy na sferę społeczną (…) Chcemy budować własną pokojową przyszłość. Jesteśmy zdeterminowani tylko do tworzenia” – powiedział dyktator.

Źródło: wb24.org/nashaniva.com

Wysyłam
Ocena czytelników
0 (0 głosów)